Solaris ma się z czego cieszyć. Świętuje 25 tys. wyprodukowanych pojazdów

Ostatnie tygodnie były wyjątkowe dla Solarisa. W maju z linii produkcyjnej wyjechał 25 000 autobus wyprodukowany w fabryce. Jubileuszowy pojazd to Urbino 12 electric, zbudowany dla floty ATM Milano.
Fot. Solaris Bus & Coach
Data publikacji: 2024-06-16 Fot. Solaris Bus & Coach

Miłosz

Data dodania: 2024-06-16

Górski Pałacyk Noclegi

Solaris wyprodukował już 25 000 pojazdów dla swoich klientów. Autobusy z napędem wodorowym, elektrycznym, hybrydowym, CNG i spalinowym oraz trolejbusy jeżdżą w taborach przewoźników z ponad 850 miast w 32 krajach.


Dynamiczne zmiany


Jubileuszowy Solaris to 12-metrowy Urbino electric w barwach przewoźnika ATM z Mediolanu. Współpraca z włoskim operatorem trwa już 10 lat. W ciągu dekady dostarczono 450 autobusów i trolejbusów.


Produkcja w fabryce w Bolechowie wyraźnie się zmienia. W ubiegłym roku udział pojazdów nisko- i zeroemisyjnych w sprzedaży i produkcji przekroczył 80 proc. Te dane odzwierciedlają tempo zmian w transporcie publicznym w całej Europie.


„Posiadając doświadczenie produkcji 25 tysięcy pojazdów komunikacji miejskiej, służymy wiedzą, zaangażowaniem i wsparciem jak nikt inny. Jednocześnie z uwagą obserwujemy, że elektryfikacja transportu miejskiego zdecydowanie przyspiesza” – mówi Mateusz Figaszewski z Solaris Bus & Coach.


Jubileusz Urbino


Firma stale rozwija swoje zasoby produkcyjne, dodawszy do reszty kolejne hale i stanowiska specjalnie dla autobusów elektrycznych i wodorowych.


Pod koniec maja Solaris obchodził również inną ważną okazję: XXV rocznicę premiery marki Urbino. Pierwszy niskopodłogowy autobus miejski Solaris Urbino został zaprezentowany 26 maja 1999 roku na targach motoryzacyjnych w Poznaniu. Dziś Solaris Urbino to dobrze rozpoznawana marka w całej Europie.


„Dzięki zaangażowaniu całego naszego zespołu Solaris Urbino to dziś synonim nowoczesnego transportu publicznego. Pracujemy nad tym, aby walory naszej marki docenili również przewoźnicy z Ameryki Północnej” – podkreślił Figaszewski.

Komentarze

0/10

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.