Tesla kręci reklamę na temat ładowania aut na Superchargerach. Aut innych niż Tesle

Tesla stawia ostatnio na reklamę. Nie jest ona nachalna i nie jest bardzo powszechna, jednak można zobaczyć już reklamy tej marki na niektórych platformach w sieci. To nietypowe, bo akurat ta marka nie reklamowała się praktycznie nigdy wcześniej.
Fot. twitter.com/houmanhemmati
Data publikacji: 2024-02-26 Fot. twitter.com/houmanhemmati
Mario

Mario

Data dodania: 2024-02-26

Na platformie X można zobaczyć zdjęcia tego jak amerykański producent, czyli Tesla fotografuje auta innych producentów na swojej stacji Supercharger podczas ładowania.


Będzie film, zapewne jako reklama:


Jak się okazało na 62 stanowiskowe j stacji ładowania Tesli w Santa Monica dostrzeżono Forda Mustanga 

Mach-E oraz G MC Hammer EV. Obecne były również pojazdy Tesli, takie jak między innymi elektryczny Pickup czyli Cybertruck.

Jak widzimy na informacji na zdjęciu oprócz zdjęć kręcono również film. Zapewne zobaczymy go niedługo w formie krótkiej reklamy marki Tesla, dotyczącej możliwości ładowania aut innych producentów na stacjach Supercharger Tesli.


Kto poszedł w NACS?


Lista producentów która przyjęła system NACS, jako obowiązujący w swoich autach, wydłuża się praktycznie z miesiąca na miesiąc. Na początku lutego do tego grona dołączył Stellantis i ogłosił, że przyjmie standard ładowania Tesli, dla swoich pojazdów elektrycznych. Stellantis był ostatnim dużym producentem a właściwie grupą producencką, która opierała się przyjęciu standardu NACS w swoich autach.


Inni wielcy, tak jak trójka z Detroit, czyli Ford oraz marki spod sztandaru General Motors, przystąpili do NACS w zeszłym roku. Do grona tego dołączyli również Toyota, Honda, Volkswagen, Bmw i Hyundai, obiecując w tym roku ładowanie przez specjalny adapter, natomiast w przyszłym roku, ładowanie na stacjach Supercharger w sposób bezpośredni. Oznacza to, że wszystkie wyprodukowane na rynek USA auta, będą wyposażone w gniazdo ładowania NACS, co umożliwi ładowanie bez zastosowania adaptera w sposób bezpośredni.


NACS, czyli elegancja plus moc:


Złącze Tesli jest naprawdę zgrabnym i niewielkim rozwiązaniem, jednocześnie bardzo zaawansowanym technicznie. Okazało się, że pojazd poprzez to właśnie złącze może być ładowany mocą nawet 1 MW. 

Złącze nie ma ruchomych części i jest ponad połowę mniejsze i dwa razy mocniejsze, jeżeli chodzi o moc ładowania, od złącza CCS1, które było najbardziej popularnym rozwiązaniem do tej pory w Ameryce Północnej.


Prawdopodobnie zatem niedługo, ujrzymy film promocyjny Tesli, na temat tego jak inni producenci korzystają z jej ładowarek, w sposób bezpieczny, szybki i z naprawdę dużą mocą, którą mogą dostarczyć stacje Supercharger.Zdjęcia z platformy X:

Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla

Opinie użytkowników Tesla Model X 75D Oceń ten model

Ocena ogólna

Opinie:

Data dodania: 12.07.2023
Model X to wielkie auto. Ogrom miejsca zadowoli najbardziej wybrednych. Wielki przedni bagażnik pomieści ogrom bagaży a mamy jeszcze wieku tylny bagażnik z przestrzenią dodatkową pod podłogą. Drzwi Falcon Wing Doors robią robotę i zawsze przyciągają uwagę. Jest to chyba najbardziej gadżeciarska Tesla jaką jeździłem. Minusem akurat tej wersji jest mała bateria 75 kWh. Auto jest duże i ciężkie, więc na takiej baterii możemy zrobić zaledwie 200-250 km realnie. Do tak dużego auta jak Model X najlepiej sprawdzi się największa bateria oferowana przez Teslę czyli 100 kWh.
zobacz całą opinię

Ostatnie komentarze

Tesla Model X 75D

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
5.2s
Prędkość maksymalna
210 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Tesla Model X 75D

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla