Tesla numerem jeden w pierwszym kwartale 2024 roku

Tesla po pierwszym kwartale obecnego roku, dzierży berło, jako niekwestionowany lider sprzedaży aut czysto elektrycznych na świecie. Mimo to, niepokojące może się wydawać, że w pierwszym kwartale ubiegłego roku, firma sprzedała aż o 8,5 aut więcej niż obecnie
Fot. angus reid  Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-04-03 Fot. angus reid Shutterstock.com
Mario

Mario

Data dodania: 2024-04-03

Tesla ciągle numerem jeden!

Oczywiście domyślam się, że to kwestia tylko i wyłącznie czasu, zanim BYD wyprzedzi Teslę pod względem sprzedaży aut czysto elektrycznych, ale jak na razie, to Tesla może się cieszyć z miana firmy, która sprzedaje najwięcej aut elektrycznych na świecie.


Liczby nie kłamią:


Jak się okazuje według najnowszych danych po pierwszym kwartale obecnego 2024 r. Tesla dostarczyła 386 810 pojazdów a BYD około 300 114 pojazdów o napędzie czysto elektrycznym.

Wiadomość ta oznacza również, że Tesla odzyskała, po małej zadyszce w czwartym kwartale ubiegłego roku, kiedy to BYD wyprzedził ją nieznacznie pod względem sprzedaży aut EV, pierwsze miejsce.

Jednak zauważalny jest ogólny spadek ilości sprzedanych aut w stosunku do roku ubiegłego. 

W przypadku Tesli dostawy oznaczają spadek o około 8,5% rok do roku (chodzi o 1 kwartał)

W pierwszym kwartale 2023 r. Tesla sprzedała 422 875 pojazdów.


Jeśli zaś chodzi o chińskiego producenta to spadek w porównaniu z jego rekordowym kwartalnym poziomem sprzedaży, czyli 526 409 jednostek czysto elektrycznych sprzedanych w czwartym kwartale ubiegłego roku, wyniósł aż 43%. To duża różnica, jednak zapewne BYD odbije się od niskiego poziomu sprzedaży i w kolejnych kwartałach poradzi sobie znacznie lepiej.


Konkurencja, dobra rzecz:


Jak widać konkurencja między tymi dwoma wielkimi firmami zaognia się z kwartału na kwartał. Jednak analitycy zauważają, że choć to BYD stanie się prawdopodobnie niedługo największym sprzedawcą aut EV na świecie, to jednak Tesla posiada mniej fabryk niż chiński gigant, osiąga za to wyższy poziom zysku netto i posiada znacznie mniejszą liczbę pracowników.
Można więc powiedzieć, że to amerykański producent jest bardziej wydajny w swoich działaniach, biorąc pod uwagę całokształt działań firmy.


W świetle tej konkurencji znamienna wydaje się wypowiedź Elona Muska, który stwierdził, że BYD to tak naprawdę tylko producent aut na prąd, natomiast Tesla to firma technologiczna zajmująca się wieloma aspektami od produkcji samochodów elektrycznych, poprzez systemy fotowoltaiczne, robotykę, oprogramowanie, oraz inne aspekty, które mają zapewnić nam w przyszłości lepsze i łatwiejsze życie.

Musk pochwalił również chińskich producentów, na czele z firmą BYD, za ich zaangażowanie oraz wysoce konkurencyjne samochody o bardzo dobrych parametrach jezdnych. 

Stwierdził, że to co robią Chińscy producenci jak najbardziej zasługuje na uznanie i pochwałę, oraz będzie to miało wymierny wpływ na przejście świata na zrównoważony transport.

Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla

Opinie użytkowników Tesla Model X Plaid Oceń ten model

10/10

Ocena ogólna

Opinie:

Data dodania: 02.07.2023
Przejechałem Modelem X Long Range już 100 000 km i polecam przede wszystkim za przestrzeń, pojemność bagażników. Falcony są naprawdę praktyczne, nie ma się czego obawiać jeśli chodzi o parkowanie. Wersja Plaid to już naprawdę petarda.
zobacz całą opinię

Ostatnie komentarze

Tesla Model X Plaid

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
2.6s
Prędkość maksymalna
262 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
517 km
Wszystkie dane Tesla Model X Plaid

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla