To będzie nowoczesne laboratorium do certyfikowania zbiorników na wodór

hiPower Energy jest liderem w komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań związanych z wodorem. Jako pierwsza w Europie wprowadza technologię odzysku wodoru z gazów resztkowych, posiada w ofercie system recyklingu wodoru HRP oraz mobilne stacje ładowania pojazdów elektrycznych myGO.
Fot. Scharfsinn / Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-05-21 Fot. Scharfsinn / Shutterstock.com

Miłosz

Data dodania: 2024-05-21

Dodatkowo firma rozwija ogniwa paliwowe mGen zasilane metanolem, które mają zmienić oblicze produkcji energii dzięki wykorzystaniu metanolu jako bezpiecznego i efektywnego źródła.


Nowe laboratorium


Firma hiPower Energy ogłosiła strategiczną inwestycję w postaci utworzenia nowej spółki – hiPower Labs, która zajmie się tworzeniem laboratorium do testowania wysokociśnieniowych zbiorników na wodór. To laboratorium będzie pierwszą tego typu placówką w Europie i jedną z pierwszych na świecie, dedykowaną testowaniu wielkogabarytowych kompozytowych zbiorników. HiPower Labs otrzymało zobowiązanie hiPower Energy do objęcia do 30 proc. udziałów w kapitale zakładowym.


Zgodnie z normami takimi jak ISO 11515, PN-EN 17339, ISO 11439 oraz regulacjami europejskimi wszyscy producenci zbiorników do przechowywania wodoru muszą uzyskać odpowiednie certyfikaty, potwierdzające bezpieczeństwo ich produktów.


Laboratorium będzie współpracować z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej, profesorem Jerzym Kaletą oraz doktorem Pawłem Gąsiorem, którzy od dwóch dekad prowadzą badania nad zastosowaniami wodoru.


Rozwój i certyfikacja


hiPower Labs będzie nie tylko przeprowadzać badania nad nowymi materiałami i technologiami, ale także odpowiadać na globalne potrzeby w zakresie rozwoju i certyfikacji infrastruktury wodorowej.


Dotychczasowe możliwości laboratoriów są niewystarczające wobec rosnących potrzeb rynku, dlatego nowe laboratorium zostanie wyposażone w nowoczesne technologie umożliwiające testowanie zarówno mniejszych, jak i wielkogabarytowych zbiorników oraz instalacji do magazynowania, transportu i przesyłania wodoru.


Oprócz tego, hiPower Energy rozpoczęło współpracę ze specjalistami w dziedzinie plazmowego zgazowania biomasy, co jest kolejnym ważnym krokiem w rozwijaniu portfolio. W ramach tej współpracy odbędą się audyt technologiczny i prawny nowej technologii.

Komentarze

0/10

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.

Ostatnie komentarze

KIedy będzie czynna ładowarka w Nysie? Stoi ... 25.08.2024
Dopiero planują węglik krzemu? Z tego wynika, ... 22.08.2024