Volkswagen z kolejnymi kłopotami.

Sytuacja Volkswagena staje się coraz gorsza. Firma nie radzi sobie z rynkiem, a jej produkty nie cieszą się popularnością wśród klientów.
Fot. Grzegorz Czapski  Shutterstock.com
Data publikacji: 2023-12-05 Fot. Grzegorz Czapski Shutterstock.com
Mario

Mario

Data dodania: 2023-12-05

Nieciekawej historii Volkswagena ciąg dalszy. 

"Nieciekawej" nie oznacza nudnej, oznacza to raczej trudną sytuację z której jak się wydaje, niemiecki producent nie wie, jak wyjść obronną ręką.


Czy takie nerwowe ruchy jak ten pomogą w całej sytuacji?
Ten tydzień rozpoczyna się od bardzo niepokojących wiadomości z fabryki Grupy Volkswagen w Zwickau, która jest największą fabryką pojazdów elektrycznych grupy w Europie.
Volkswagen w tym tygodniu całkowicie wstrzymuje produkcję Volkswagena ID.3 i Cupra Born w wersji hatchback i oczekuje się, że przerwa ta potrwa przynajmniej do końca tego roku.
Przypomnijmy, że bazujący na platformie MEB duet kompaktowych hatchbacków, produkowanych na tej samej linii produkcyjnej w Zwicaku, zanotował już w październiku dwutygodniową przerwę, natomiast w listopadzie (po wznowieniu produkcji)  firma odwołała trzecią zmianę.

Wydaje się, że kwestie popytowe są na tyle duże i wymagające, że poprzednie działania nie rozwiązały dysproporcji między podażą a popytem. Teraz mówimy o całkowitym wstrzymaniu produkcji obu modeli na cały miesiąc, a być może i dłużej, to zapewne okaże się w czasie rzeczywistym. Volkswagen zapewne będzie monitorował całą sytuację i reagował na bieżąco.


Kolejny problem to brak jednostek napędowych:


Co gorsza, od  około trzech tygodni linia produkcyjna produkująca crossovery/SUVy (Volkswagen ID.4, Volkswagen ID.5, Audi Q4 e-tron i Audi Q4 Sportback e-tron) w Zwickau została zatrzymana ( przez większą część listopada) z powodu niedostatecznej podaży nowych tylnych jednostek napędowych. 
Problem całkowicie nowych jednostek napędowych APP550 Grupy Volkswagen dotyczy także innych fabryk w Europie .
Dobra wiadomość jest taka, że produkcja ma wreszcie zostać wznowiona w tym tygodniu. Nie jest jednak jasne, czy będzie to realizowane na pełną skalę, czy w ograniczonym zakresie.


Czy zwolnienia pracowników pomogą Volkswagenowi stanąć na nogi?


Niemieckie media podają, że sytuacja Grupy Volkswagen jest „krytyczna” po tym, jak dyrektor generalny marki Volkswagen Thomas Schaefer ostrzegł pracowników o braku konkurencyjności marki .
Zakład w Zwickau nie przedłużył w tym roku umów z 269 pracownikami, a rzecznik spółki poinformował, że w nadchodzącym roku firma nie przedłuży umów prawie 500 pracownikom tymczasowym. 

Jak więc widać ogólna sytuacja niemieckiego producenta jest naprawdę nieciekawa. Zwolnienia, wstrzymanie produkcji, likwidacja trzeciej zmiany, kłopoty z jednostkami napędowymi.


To wszystko wskazuje, że Volkswagen nie za dobrze przygotował się do zmian w motoryzacji, które obecnie mają miejsce, a które znamy jako elektromobilność.

Komentarze

Ostatnie komentarze

Jeśli jakaś wartość jest większa niż ... 27.02.2024
Powoływanie się na WHO niszczy wiarygodność ... 27.02.2024
Maksymalna moc AC to 22 KW a nie 11 KW. 27.02.2024

Volkswagen ID.4 Pro 4MOTION

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
6.9s
Prędkość maksymalna
180 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
525 km

Ostatnie pytania

Modele producenta Volkswagen