Z Europy dla Europy. Volkswagen jest zdeterminowany, żeby produkować tańsze „elektryki”

Volkswagen postanowił zaskoczyć rynek europejski. Zapowiedział wprowadzenie kompaktowego pojazdu elektrycznego w cenie około 20 000 euro do 2027 roku. Ta deklaracja jest odpowiedzią na rosnącą dominację chińskich producentów.
Fot. Best Auto Photo / Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-06-02 Fot. Best Auto Photo / Shutterstock.com

Miłosz

Data dodania: 2024-06-02

Górski Pałacyk Noclegi

Chińczycy zdobyli znaczną część rynku właśnie dzięki przystępnej cenie swoich modeli.


Odpowiedź na potrzeby rynku


Rynek pojazdów elektrycznych przechodzi obecnie duże zmiany. Mimo wzrostu popularności aut elektrycznych ich wysoka cena wciąż stanowi barierę nie do pokonania dla wielu kierowców. W tym kontekście chiński rynek rozkwita, ponieważ oferuje tanie i dzięki temu bardziej dostępne modele.


Volkswagen, dostrzegając potrzebę dopasowania się do nowego krajobrazu rynku moto, zapowiedział, że kolejne modele ich marki nie będą kompromisowe w zakresie technologii, wzornictwa ani doświadczenia klienta. Będą tańsze, ale bez uszczerbku na jakości.


Strategia Volkswagena na najbliższe lata


Volkswagen planuje szeroką strategię poszerzenia swojego portfolio pojazdów elektrycznych. Nowy samochód elektryczny za 20 000 euro jest jej ważnym, aczkolwiek nie jest jej jedynym elementem.


Firma już wcześniej ogłosiła plany dotyczące serii pojazdów elektrycznych w cenie około 25 000 euro, w tym kompaktowych VW i Cupra oraz małych SUV-ów VW i Skody. Być może te modele pojawią się na rynku już pod koniec 2025 roku.


Z Europy dla Europy


Nowy model za 20 000 euro znacząco obniży barierę wejścia na rynek, dzięki czemu uczyni mobilność elektryczną bardziej dostępną dla szerszego grona odbiorców. Choć szczegóły techniczne nowego modelu nie zostały jeszcze ujawnione, prawdopodobnie będzie to mały hatchback.


Volkswagen zaznaczył, że nowy model będzie „z Europy dla Europy”. Niemniej, biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na niedrogie pojazdy elektryczne w USA, bardzo możliwe, że w przyszłości podobny model pojawi się również na tamtejszym rynku. Pozostaje nam czekać.

Komentarze

0/10

Autor

Miłosz

Od kilku lat tworzę treści dla mediów online i tradycyjnych. Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem od pracy w lokalnym, miejskim portalu internetowym. Dziś piszę m.in. dla Bezprawnika.pl, Biotechnologii.pl i News4Media. Wolny czas spędzam na przeglądaniu YouTubea w poszukiwaniu ciekawostek zarówno o świecie dawnym, jak i współczesnym. Chętnie sięgam również po dobrą książkę – tak kryminał, jak i literaturę faktu.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Volkswagen Dodaj swój zasięg

Volkswagen ID.6 CROZZ 82 kWh

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
9,1 s
Prędkość maksymalna
160 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)

Ostatnie pytania

Modele producenta Volkswagen