Wyposażenie Tesli - co dostajemy w standardzie? (lista)

Wyposażenie Tesli - co dostajemy w standardzie? (lista) - zdjęcie główne
Data publikacji: 2023-11-13
Kamil

Kamil

Data dodania: 2023-11-13
W czasach kiedy producenci samochodów życzą sobie dopłaty za dodatkowe przeszycie na tapicerce, ładowarkę indukcyjną czy też kamery 360 st., Tesla daje to wszystko w standardzie. Przedstawiamy tutaj listę wyposażenia, które nie wymaga żadnych dopłat, zdziwicie się jak długa ona jest.
 
Zacznijmy od najważniejszych elementów. Są to: 
 
Systemy bezpieczeństwa i wspomagania jazdy. Praktycznie każdy producent wymaga dopłaty za adaptacyjny tempomat, czy kontrolę pasa jazdy. W Tesli w cenie mamy:

  • Autopilot Podstawowy – jest to nie tylko połączenie aktywnego tempomatu i znany z innych marek asystent kontroli pasa ruchu. Autopilot sam wykrywa zagrożenia, hamuje w sytuacjach awaryjnych, ostrzega przed pojazdem w martwym polu. Dodatkowo system rozpoznaje światła na skrzyżowaniu i upomina nas jeśli nie ruszymy podczas zmiany światła na zielone. Za dodatkową opłatą można rozbudować autopilota, więcej znajdziecie w tym materiale: Autopilot Tesli – rodzaje
  • Tryb wartownika – czyli Sentry Mode, funkcja ta w sposób ciągły monitoruje otoczenie samochodu i w zależności od ustawień nagrywa wszystko co dzieje się dookoła. Dodatkowo daje możliwość podglądu otoczenia samochodu z poziomu aplikacji mobilnej. 
  • Rejestrator wideo, czyli kamera samochodowa. Tesla może rejestrować obraz podczas jazdy i robi to automatycznie, w przypadku wykrycia sytuacji awaryjnej oraz możecie sami nagrywać obraz w danym momencie. Co ciekawe, widok zostanie nagrany z każdej kamery, czyli z przodu, z boków oraz z tyłu. 
  • Kamery 360 – Tesla w standardzie posiada aż osiem kamer, które wspomagają Autopilota ale są też pomocne przy cofaniu, parkowaniu oraz podczas zmiany pasa ruchu. W momencie włączenie kierunkowskazów na ekranie mamy dostępny podgląd z danej kamery. 
  • Układ automatycznego hamowania awaryjnego -  jego zadaniem jest wykrywanie przeszkód, w które samochód mógłby uderzyć i odpowiednie wyhamowanie pojazdu. 
  • Układ ostrzegania przed kolizją boczna oraz kolizją przednią -  ostrzega kierowcę przed pojazdami znajdującymi się po bokach i tymi, które poruszają się wolniej lub są nieruchome. 
  • Automatyczne światła drogowe - na podstawie wykrytych warunków włączanie i wyłączanie świateł drogowych
 
System rozrywki i multimedia:
 
  • Nawigacja – każda Tesla jest wyposażona w nawigację z aktualnymi mapami (aktualizacje map odbywają się on-line, w momencie podłączenia do Wi-Fi). Dodatkowo, w przypadku wykupienia Premium Connectivity, dostaniemy mapy satelitarne i informacje o warunkach drogowych (podobnie jak w GoogleMaps)
  • Nagłośnienie – Tesle, w zależności od modelu posiadają od 13 (Model Y) do 22 głośników (Model S I X)
  • Komunikacja Bluetooth i możliwość odtwarzania multimediów z telefonu, tabletu itp. 
  • Centralny wyświetlacz o przekątnej od 15 (Model 3 i Y) do 17 cali (Model S i X) oraz w modelach 3, X i S dodatkowy tylny wyświetlacz o przekątnej 9,4 cala. 
  • Wbudowane aplikacje multimedialne – w tym do słuchania muzyki (Spotify i inne) oraz oglądania filmów VOD (Netflix, Youtube, Disney+) 
  • Wbudowane gry! – od klasycznych gier rodem z Atari do nowych wyścigów samochodowych. Tesla umożliwia, podczas postu, granie a sterowanie odbywa się np. za pomocą kierownicy
·       
 Komfort: 
  • Podgrzewanie siedzeń -  w Modelu S i X standardem jest podgrzewanie przednich siedzeń, a w modelu 3 i Y podgrzewane są siedzenia kierowcy i pasażera
  • Podgrzewanie kierownicy – każdy model Tesli posiada w standardzie podgrzewaną kierownicę. 
  • Wielostrefowa klimatyzacja z funkcją „webasto” – oczywiście nie jest to klasyczne webasto, znane z samochodów spalinowych… Tesla potrafi utrzymywać temperaturę wewnątrz pojazdu podczas naszej nieobecności, przygotować komfortową temperaturę przed jazdą, nagrzać kabinę lub ją schłodzić na żądanie z aplikacji mobilnej . 
 
Sterowanie i aktualizacje
  • Aplikacja mobilna – aplikacja to podstawowy sposób na zdalne sterowanie samochodem. Umożliwia ona, wspomniane wyżej, sterowanie klimatyzacją, ale również: ustawienie ładowania, otwarcie szyb, zamknięcie pojazdu itp. Przez aplikację mobilną umawiane są również wizyty w serwisie, dokonywane płatności za ładowanie czy zakupu akcesoriów. 
  • Aktualizacje samochodu – a dokładniej – aktualizacje oprogramowania. Bez dodatkowych opłat jesteśmy powiadamiani o dostępnych aktualizacjach, a ich instalacja odbywa się np. w nocy, podczas postoju samochodu. Nie ma konieczności wizyty w serwisie, wszystko odbywa się on-line. 
 
Powyżej przedstawiliśmy standardowe wyposażenie samochodów Tesla. W poszczególnych modelach mogą występować drobne różnice w dostępności poszczególnych opcji. Producent również, często bez ostrzeżenia, zmienia niektóre funkcje w kolejnych miesiącach sprzedaży. Nie nazywa tego liftingiem i często użytkownicy dowiadują się z aktualizacji, że dostali nową funkcję. 
 
Dlatego zawsze zalecamy sprawdzić aktualną ofertę na stronie tesla.com

A jeśli chcecie kupić Teslę, to polecamy skorzystanie z naszego poradnika - jak zamówić Teslę w 10 krokach.

Galeria zdjęć

Komentarze

0/10

Autor

Kamil

Kamil

Samochodami elektrycznymi jeździ od 2016 roku i w tym czasie żaden mu się nie spalił, ani razu nie zabrakło mu prądu na trasie. Może właśnie dlatego założył serwis otoev.pl, aby inni też nie mieli obaw przed zakupem samochodu elektrycznego. Przez wiele lat związany z branża internetową, właściciel kilku firm, obserwator i użytkownik nowych technologii

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla Dodaj swój zasięg

Ostatnie komentarze

Pozostaje przenieść fabrykę do Polski, nie ... 14.05.2024
Hm, ale piszecie, że zielone światło. Ale: 1. ... 14.05.2024

Tesla Model S 85

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
5.6s
Prędkość maksymalna
225 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Tesla Model S 85

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla