W czasach kiedy producenci samochodów życzą sobie dopłaty za dodatkowe przeszycie na tapicerce, ładowarkę indukcyjną czy też kamery 360 st., Tesla daje to wszystko w standardzie. Przedstawiamy tutaj listę wyposażenia, które nie wymaga żadnych dopłat, zdziwicie się jak długa ona jest.
 
Zacznijmy od najważniejszych elementów. Są to: 
 
Systemy bezpieczeństwa i wspomagania jazdy. Praktycznie każdy producent wymaga dopłaty za adaptacyjny tempomat, czy kontrolę pasa jazdy. W Tesli w cenie mamy:

  • Autopilot Podstawowy – jest to nie tylko połączenie aktywnego tempomatu i znany z innych marek asystent kontroli pasa ruchu. Autopilot sam wykrywa zagrożenia, hamuje w sytuacjach awaryjnych, ostrzega przed pojazdem w martwym polu. Dodatkowo system rozpoznaje światła na skrzyżowaniu i upomina nas jeśli nie ruszymy podczas zmiany światła na zielone. Za dodatkową opłatą można rozbudować autopilota, więcej znajdziecie w tym materiale: Autopilot Tesli – rodzaje
  • Tryb wartownika – czyli Sentry Mode, funkcja ta w sposób ciągły monitoruje otoczenie samochodu i w zależności od ustawień nagrywa wszystko co dzieje się dookoła. Dodatkowo daje możliwość podglądu otoczenia samochodu z poziomu aplikacji mobilnej. 
  • Rejestrator wideo, czyli kamera samochodowa. Tesla może rejestrować obraz podczas jazdy i robi to automatycznie, w przypadku wykrycia sytuacji awaryjnej oraz możecie sami nagrywać obraz w danym momencie. Co ciekawe, widok zostanie nagrany z każdej kamery, czyli z przodu, z boków oraz z tyłu. 
  • Kamery 360 – Tesla w standardzie posiada aż osiem kamer, które wspomagają Autopilota ale są też pomocne przy cofaniu, parkowaniu oraz podczas zmiany pasa ruchu. W momencie włączenie kierunkowskazów na ekranie mamy dostępny podgląd z danej kamery. 
  • Układ automatycznego hamowania awaryjnego -  jego zadaniem jest wykrywanie przeszkód, w które samochód mógłby uderzyć i odpowiednie wyhamowanie pojazdu. 
  • Układ ostrzegania przed kolizją boczna oraz kolizją przednią -  ostrzega kierowcę przed pojazdami znajdującymi się po bokach i tymi, które poruszają się wolniej lub są nieruchome. 
  • Automatyczne światła drogowe - na podstawie wykrytych warunków włączanie i wyłączanie świateł drogowych
 
System rozrywki i multimedia:
 
  • Nawigacja – każda Tesla jest wyposażona w nawigację z aktualnymi mapami (aktualizacje map odbywają się on-line, w momencie podłączenia do Wi-Fi). Dodatkowo, w przypadku wykupienia Premium Connectivity, dostaniemy mapy satelitarne i informacje o warunkach drogowych (podobnie jak w GoogleMaps)
  • Nagłośnienie – Tesle, w zależności od modelu posiadają od 13 (Model Y) do 22 głośników (Model S I X)
  • Komunikacja Bluetooth i możliwość odtwarzania multimediów z telefonu, tabletu itp. 
  • Centralny wyświetlacz o przekątnej od 15 (Model 3 i Y) do 17 cali (Model S i X) oraz w modelach 3, X i S dodatkowy tylny wyświetlacz o przekątnej 9,4 cala. 
  • Wbudowane aplikacje multimedialne – w tym do słuchania muzyki (Spotify i inne) oraz oglądania filmów VOD (Netflix, Youtube, Disney+) 
  • Wbudowane gry! – od klasycznych gier rodem z Atari do nowych wyścigów samochodowych. Tesla umożliwia, podczas postu, granie a sterowanie odbywa się np. za pomocą kierownicy
·       
 Komfort: 
  • Podgrzewanie siedzeń -  w Modelu S i X standardem jest podgrzewanie przednich siedzeń, a w modelu 3 i Y podgrzewane są siedzenia kierowcy i pasażera
  • Podgrzewanie kierownicy – każdy model Tesli posiada w standardzie podgrzewaną kierownicę. 
  • Wielostrefowa klimatyzacja z funkcją „webasto” – oczywiście nie jest to klasyczne webasto, znane z samochodów spalinowych… Tesla potrafi utrzymywać temperaturę wewnątrz pojazdu podczas naszej nieobecności, przygotować komfortową temperaturę przed jazdą, nagrzać kabinę lub ją schłodzić na żądanie z aplikacji mobilnej . 
 
Sterowanie i aktualizacje
  • Aplikacja mobilna – aplikacja to podstawowy sposób na zdalne sterowanie samochodem. Umożliwia ona, wspomniane wyżej, sterowanie klimatyzacją, ale również: ustawienie ładowania, otwarcie szyb, zamknięcie pojazdu itp. Przez aplikację mobilną umawiane są również wizyty w serwisie, dokonywane płatności za ładowanie czy zakupu akcesoriów. 
  • Aktualizacje samochodu – a dokładniej – aktualizacje oprogramowania. Bez dodatkowych opłat jesteśmy powiadamiani o dostępnych aktualizacjach, a ich instalacja odbywa się np. w nocy, podczas postoju samochodu. Nie ma konieczności wizyty w serwisie, wszystko odbywa się on-line. 
 
Powyżej przedstawiliśmy standardowe wyposażenie samochodów Tesla. W poszczególnych modelach mogą występować drobne różnice w dostępności poszczególnych opcji. Producent również, często bez ostrzeżenia, zmienia niektóre funkcje w kolejnych miesiącach sprzedaży. Nie nazywa tego liftingiem i często użytkownicy dowiadują się z aktualizacji, że dostali nową funkcję. 
 
Dlatego zawsze zalecamy sprawdzić aktualną ofertę na stronie tesla.com

A jeśli chcecie kupić Teslę, to polecamy skorzystanie z naszego poradnika - jak zamówić Teslę w 10 krokach.