Konfigurator Tesli online

Proces zamawiania Tesli różni się od tego, do czego przyzwyczaili nas producenci samochodów spalinowych. Teslę zamawiamy on-line przy użyciu konfiguratora na stronie. Wyjaśniamy tutaj krok po kroku jak zamówić Teslę S/3/X/Y
Konfigurator Tesli online - zdjęcie główne
Data publikacji: 2023-12-07
Jacek, coraz wiecej jest tanich elektryków ale ... 07.12.2023
Kamil

Kamil

Data dodania: 2023-12-07

Górski Pałacyk Noclegi

Właśnie głównym sposobem na zamówienie Tesli jest konfigurator online Tesli, w na której wybierzemy model, wyposażenie oraz zapłacimy bezzwrotną opłatę w wysokości tylko 1200 zł! Tak, dobrze widzicie - wystarczy tylko 1200 zł aby zamówić nową Teslę, pozostałą kwotę dopłacimy tuż przed odbiorem auta


Oto szczegółowy przewodnik po krokach, które należy przejść w konfiguratorze Tesli, aby poprawnie zamówić samochód. Ale UWAGA! Zanim zaczniecie ten proces, pamiętajcie o przygotowaniu karty kredytowej. Będzie ona niezbędna do opłaty rezerwacyjnej w wysokości 1200 zł.  


(Linki do konfiguratora znajdują się przy konkretnych modelach poniżej)


1.    Wybór Modelu

Pierwszym krokiem jest wybór modelu Tesli. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy i zakres cenowy. Decyzja o modelu zależy od indywidualnych potrzeb, preferencji i budżetu klienta .Tesla oferuje kilka modeli, takich jak 


 • Model S – jest to limuzyna premium, której ceny zaczynają się od 449 990 zł
 • Model 3 – najbardziej popularny sedan i jednocześnie najtańsza Tesla. Ceny Modelu 3 zaczynają się od 205 990 zł
 • Model X to najbardziej futurystyczny SUV na rynku. Może występować w wersjach 5,6 i 7 osobowych, a ceny startują od 484 990 zł
 • Model Y, który jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym na świecie. Ten nieduży SUV kosztuje od 224 990 zł

2.    Wybór wersji Pojazdu

Po wyborze modelu, klient przechodzi do procesu konfiguracji samochodu. W tym kroku najważniejszy jest wybór, czy będzie to przykładowo model z napędem na tylne koła, czy może model Performance. To ważna decyzja dlatego wyjaśniamy różnice pomiędzy wersjami każdego modelu Tesla. 


Tesla Model S występuje w dwóch wersjach 


Tesla Model S - Dwusilnikowy napęd na wszystkie koła. 

634 km zasięgu, 250 km/h, 3,2 sekundy do 100km/h

Cena: 449 990 zł


Tesla Model S Plaid – Trzysilnikowy napęd na wszystkie koła

600 km zasięgu, 322 km/h, 2,1 sekundy do 100km/h

Cena: 519 990 zł

Konfigurator dla Tesli Model S znajdziecie TUTAJ


Tesla Model 3 jest dostępna w dwóch wersjach:Tesla Model 3 – Napęd na tyle koła

513 km zasięgu, 201 km/h, 6,1 sekundy do 100km/h

Cena: 205 990 zł


Tesla Model 3 Long Range – Dwusilnikowy napęd na wszystkie koła

629 km zasięgu, 201 km/h, 4,4 sekundy do 100km/h

Cena: 240 990 zł

Konfigurator dla Tesli Model 3 znajdziecie TUTAJ

 

Tesla Model X jest dostępna w dwóch wersjachTesla Model X – Dwusilnikowy napęd na wszystkie koła

576 km zasięgu, 250 km/h, 3,9 sekundy do 100 km/h

Cena: 484 990 zł 


Tesla Model X Plaid – Trzysilnikowy napęd na wszystkie koła

543 km zasięgu, 262 km/h, 2,6 sekundy do 100 km/h

Cena: 554 990 zł

Konfigurator dla Modelu X znajdziecie TUTAJ

 

Tesla Model Y jest dostępna w trzech wersjach


Tesla Model Y – Napęd na tylne koła

455 km zasięgu, 217 km/h, 6,9 sekundy do 100 km/h

Cena: 224 990 zł


Tesla Model Y Long Range – Dwusilnikowy napęd na wszystkie koła

533 km zasięgu, 217 km/h, 5 sekund do 100 km/h

Cena: 260 990 zł

Tesla Model Y Performance – Dwusilnikowy napęd na wszystkie koła

514 km zasięgu, 250 km/h, 3,7 sekundy do 100 km/h

Cena: 281 990 zł

 

Konfigurator dla Modelu Y znajdziecie TUTAJ


3.    Wybór koloru karoseriiTesle dostępne są w 5 kolorach. W Modelach 3 i Y niektóre z nich nie wymagają dopłaty, inne kosztują od kilku tysięcy złotych do kilkunastu tysięcy. Natomiast w Modelach S i X nie ma dopłat za żaden z kolorów. 


4.    Wybór kół. Wybieramy rozmiar i rodzaj felg. Swoją Teslę możecie zamówić na standardowych felgach lub aluminiowych. Ich wersja i rozmiar różnią się w poszczególnych modelach.  Co ważne, zwróćcie uwagę czy wybór innych niż standardowe felg, nie wydłuży czasu zamówienia albo jak wpłynie na szacowany zasięg samochodu!


 • Tesla Model S standardowo dostępna jest na 19 calowych aluminiowych felgach. Co ważne, felgi te wydłużają zasięg samochodu aż do 723 km!  Za dodatkową opłatą 24 500 zł dostaniemy felgi 21 calowe.  
 • Tesla Model 3 w standardzie występuje na felgach 18 calowych, dzięki którym zasięg wzrasta do 554 km. Natomiast opcjonalne aluminiowe felgi 19 calowe kosztują 8000 zł. 
 • Tesla Model X bez dopłat posiada aluminiowe felgi 20 calowe, natomiast za dopłatą 30 500 zł otrzymamy koła 22 calowe 
 • Tesla Model Y, podobnie jak Model 3, bez dopłat występuje na felgach stalowych, są to felgi 19 calowe. Za dopłatą 10 000 zł otrzymamy 20 calowe felgi aluminiowe. Co ciekawe, w wersji Performance bez dodatkowych opłat otrzymamy felgi 21 calowe, oczuwiście aluminiowe. 


5.    Wybór haka holowniczego

Modele 3 oraz Y mają możliwość dodatkowego montażu haka holowniczego. Jest to opcja, która kosztuje dodatkowo 6500 zł. 

Hak w Modelach S i X jest dostępny w standardzie i nie wymaga dodatkowych opłat!


6.    Wybór Koloru wnętrzaModele S, 3 oraz Y można zamówić z wnętrzem w kolorze białym lub czarnym. Kolorystyka obejmuje fotele, podsufitkę oraz elementy na desce rozdzielczej. 

Wnętrze Modelu X występuje dodatkowo w kolorze „Cream”

W standardzie dostępny jest czarny kolor wnętrza, pozostałe wymagają dopłaty nawet 12 tys. Złotych. 


7.    Wybór kierownicyModele S i X można zamówić ze standardową kierownicą lub w wersji z wolantem. Dopłata za wolant to 5000 zł. 


8.    Wybór autopilotaBez dodatkowych opłat, każda Tesla wyposażona jest w standardowego autopilota. Pozwala on, na jazdę w torze ruchu, z utrzymaniem pojazdu w zakrętach oraz adaptacyjnym tempomatem. W praktyce Tesla trzyma się pasa ruchu, którym jedziemy i dostosowuje prędkość do poprzedzających nas pojazdów. Posiada również szereg funkcji bezpieczeństwa, ostrzega przed niebezpiecznymi sytuacjami (nagłe hamowanie poprzedzającego pojazdu), koryguje tor jazdy, otrzega przed martwym polem. Sugerujemy aby na początku nie wybierać nic poza standardowym autopilotem, który jest w cenie. Można go rozbudować później. Opcja jazdy autonomicznej opisujemy w osobnym materialne – zerknijcie tutaj.


9.    Wybór wersji 5, 6 czy 7 osobowa Tesla? 

Jeśli szukacie wersji 6 lub 7 osobowej, to jedynie Tesla Model X posiada takie opcje. Bez dodatkowych opłat Model X występuje w wersji 5 osobowej. 6 miejsc to dopłata 37 900 zł, a wersja 7 osobowa to koszt 20 500 zł.

Pozostałe Modele - S, 3 oraz Y występują wyłącznie w wersji 5 osobowej.

Czy coś jeszcze? A gdzie dopłaty za kamery itp.?

Co ciekawe i też niespotykane do tej pory w branży motoryzacyjnej - każdy samochód marki Tesla domyślnie jest maksymalnie wyposażony. Nie ma tutaj dopłat za „kamery 360”, ładowarkę bezprzewodową czy na przykład dodatkowe obszycia w podsufitce. 


Pełen zakres wyposażenia samochodów Tesla przedstawiamy w osobnym materiale – tutaj. 


Zatem po wyborze koloru lakieru, kolorystyki wnętrza i rodzaju autopilota przechodzimy do wyboru formy płatności


10. Cena i Opcje Płatności

Po skonfigurowaniu samochodu, otrzymujemy informacje o planowanym terminie realizacji zamówienia oraz system przedstawia całkowitą cenę, uwzględniając wybrane opcje. Sugerujemy aby sprawdzić czy wybrane przez nas opcje nie wydłużyły terminu realizacji zamówienia. 

 

Standardowy czas oczekiwania na nową Teslę to od 2 tygodni do 2 miesięcy. 


W tym kroku Klienci mogą również zapoznać się z dostępnymi opcjami finansowania. Tesla umożliwia finansowanie za pomocą kredytu, leasingu lub oczywiście dostępny jest zakup za gotówkę (przelewem lub kartą)

 

Aby sfinalizować zamówienie wymagana jest bezzwrotna opłata, która obecnie wynosi 1200 zł. W tym momencie niezbędna jest karta kredytowa. 

Po dokonaniu płatności zamówienie zostaje potwierdzone, a Tesla rozpoczyna proces przygotowania samochodu do produkcji. Otrzymacie również unikalny numer pojadu, a w panelu klienta będziecie mogli śledzić postępy w realizacji. 


 

Oczekiwanie na produkcję samochodu

Kolejnym zaskoczeniem na wielu klientów będzie fakt, że w okresie oczekiwania na produkcję samochodu, możecie nadal zmienić jego konfigurację! W panelu klienta jest możliwość edycji zamówienia i dokonania zmiany koloru lub innych opcji!


Trzeba jednak pamiętać, że taka zmiana może wiązać się wydłużeniem czasu oczekiwania. 


Dostawa Samochodu

Gdy samochód jest gotowy, klient może wybrać odbiór osobisty w najbliższym centrum dostaw Tesli. W Polsce odbiór jest możliwy w salonie Tesli w podwarszawskich Ząbkach lub w salonie w Katowicach. Aby odebrać samochód, musimy go najpierw zarejestrować i przyjechać z tablicami rejestracyjnymi oraz dowodem rejestracyjnym pojazdu. Więcej o procedurze odbioru napisaliśmy tutaj


Po Dostawie

Po odbiorze samochodu, nowi właściciele Tesli mają jeszcze kilkadziesiąt godzin aby zgłosić ewentualne problemy z samochodem (chodzi tutaj o usterki typowo mechaniczne, powstałe na przykład podczas transportu


Jeśli chcecie zamówić Teslę, to skorzystajcie z tego linka, a dodatkowo otrzymacie 1000 zł rabatu (dotyczy Modeli S, X oraz Y)

infografiki pochodzą ze strony tesla.com

Galeria zdjęć

Komentarze (4)

0/10
 • Użytkownik anonimowy
  odpowiedz

  I tak poza moim zasięgiem...

  • M&M

   To jest dobra inwestycja.

  • Dobra inwestycja? Wyjaśnij dlaczego. Elektryków jest sporo. Jest kilka dobrych modeli w niższej półce cenowej. Dlaczego więc Tesla?

  • Kris

   Jacek, coraz wiecej jest tanich elektryków ale jakościowo i wydajnościowo Tesla ciągle wygrywa. Wszystko jeszcze zależy od finansów - ale jak kupujesz samochód na firmę, od tego odejmiesz dotację, to okazuje się, ze taka Tesla 3 kosztuje Cie "fizycznie" gotowki jakieś 140 tys (odejmij VAT i 27 tys dotacji)

Autor

Kamil

Kamil

Samochodami elektrycznymi jeździ od 2016 roku i w tym czasie żaden mu się nie spalił, ani razu nie zabrakło mu prądu na trasie. Może właśnie dlatego założył serwis otoev.pl, aby inni też nie mieli obaw przed zakupem samochodu elektrycznego. Przez wiele lat związany z branża internetową, właściciel kilku firm, obserwator i użytkownik nowych technologii

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla Dodaj swój zasięg

Tesla Cybertruck

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
2,7s
Prędkość maksymalna
209 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Tesla Cybertruck

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla