Ford F-150 Lightning w służbie leśnej...

Fot. jluke shutterstock
Data publikacji: 2022-12-08 Fot. jluke shutterstock
Mario

Mario

Data dodania: 2022-12-08

Służba Leśna Stanów Zjednoczonych kupuje dla pracowników Fordy F-150 Ligtning. W pełni elektryczne pickupy zastąpią wysłużone i starsze auta spalinowe.


Amerykańska instytucja zarządzająca lasami i parkami narodowymi na terenie USA, to ogromna firma, pod opieką której jest aż 154 obszary leśne. Właśnie w tychże lasach pracę znajdzie docelowo aż 8700 sztuk elektrycznego Forda.


F-150 Ligtning ma wiele zalet. Oprócz napędu na obie osie, co jest bardzo ważne przy jeździe w leśnym terenie, elektryczne Fordy mogą służyć jako banki energii, mogą więc służyć jako źródło zasilania dla narzędzi elektrycznych, a nawet całych budynków. To bardzo przydatna funkcjonalność.


Oczywiście zmiana nie nastąpi od razu. Będzie to stopniowy proces, w którym auta elektryczne będą zastępowały wysłużone auta spalinowe, które stopniowo będą usuwane z zasobów przedsiębiorstwa.

Według Autoblog , Służba Leśna Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych rozpoczęła nowy program pilotażowy. Zaadoptowała na początek trzy elektryczne ciężarówki Ford F-150 Lightning . Pojazdy elektryczne rozpoczną testy w trzech określonych lokalizacjach, aby służby leśne mogły dowiedzieć się, jak dobrze radzą sobie z opustoszałymi lokalizacjami i z mroźną pogodą:  Allegheny National Forest w  Pensylwanii,  Huron-Manistee National Forest w  Michigan i White Mountains National Forest w New Hampshire. W tych właśnie miejscach będą "służyć" pierwsze trzy elektryczne pickupy od Forda.

Jeśli zdadzą one egzamin, stopniowo stan posiadania EV w Służbie Leśnej Departamentu Rolnictwa będzie zwiększany, aż do osiągnięcia zawrotnej liczny 8700 sztuk.

Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Ford

Ostatnie komentarze

Ford Focus Electric

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
11.4s
Prędkość maksymalna
135 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Ford Focus Electric

Ostatnie pytania

Modele producenta Ford