Rusza program eV City powered by Volvo. Polskie miasta zmienią się w oazy elektromobilności?
Program ogłoszony podczas Impact'u w Poznaniu ma na celu poprawę jakości życia mieszkańców przez ograniczenie zanieczyszczenia powietrza.
Strategiczne lokalizacje ładowarek
Volvo zobowiązało się do budowy 130 dwustanowiskowych, ogólnodostępnych stacji szybkiego ładowania o mocy 175 kW. Stacje będą zlokalizowane w miejscach najczęściej uczęszczanych przez użytkowników samochodów elektrycznych. To znacznie ułatwi dostęp do infrastruktury ładowania i prawdopodobnie zachęci do przesiadki do „elektryków”.
Edukacja i zaangażowanie lokalnych społeczności jest kluczem do sukcesu programu eV City. Volvo, we współpracy z mLeasing, realizuje działania edukacyjne, mające na celu podniesienie świadomości na temat korzyści płynących z elektromobilności. Poprzez szereg inicjatyw, w tym fundusz grantowy, program umożliwi miastom realizację projektów odpowiadających na konkretne lokalne potrzeby.
Aktualnie w Polsce funkcjonuje około 250 szybkich ładowarek o mocy 150 kW i więcej, z czego Volvo zainstalowało już około 30. Firma planuje dodatkowo zainstalować kolejne 100 stacji do końca następnego roku.
eV City – platforma współpracy samorządów
eV City powered by Volvo to ogólnopolski program skierowany do 35 największych miast w Polsce, wspierający rozwój zeroemisyjnego transportu. Program zakłada nie tylko budowę stacji, ale także wprowadzanie lokalnie dostosowanych projektów grantowych, które pomogą realizować zrównoważone rozwiązania transportowe i środowiskowe.
Volvo zamierza wkrótce sprzedawać wyłącznie „elektryki”, a do 2040 roku osiągnąć pełną neutralność klimatyczną. Firma zdaje sobie sprawę, że kluczowe dla sukcesu elektromobilności jest rozbudowanie infrastruktury ładowania, bo to jest nieodłącznym elementem transformacji.
Program eV City jest przykładem tego, jak zaangażowanie i współpraca mogą przyspieszyć przejście na zieloną energię i wesprzeć globalne działania na rzecz lepszego świata.
Komentarze