Volvo FM Low Entry – pierwsza elektryczna ciężarówka Volvo

Volvo Trucks wprowadza na rynek przełomowy model – Volvo FM Low Entry – pierwszy w swojej historii samochód ciężarowy wyłącznie z napędem elektrycznym. Ta innowacyjna ciężarówka została zaprojektowana tak, aby sprostać rosnącym wymaganiom miast dążących do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych i w rezultacie poprawy jakości środowiska.
Fot. volvotrucks.pl
Data publikacji: 2024-02-12 Fot. volvotrucks.pl

Miłosz

Data dodania: 2024-02-12

Dzięki zdolności do przewozu dużych ładunków FM Low Entry jest optymalnym rozwiązaniem dla bezpiecznej i efektywnej jazdy w obszarach miejskich.


Pionierski krok Volvo w elektryfikacji


Roger Alm, prezes Volvo Trucks, stwierdził, że nowy model FM Low Entry jest kluczowym elementem strategii firmy mającej na celu rozszerzenie oferty pojazdów elektrycznych. Dzięki zeroemisyjnej pracy, mocnemu napędowi i łatwości manewrowania ten samochód ciężarowy to udane uzupełnienie gamy elektrycznych pojazdów Volvo, służące klientom jako narzędzie do zmniejszania emisji gazów cieplarnianych w transporcie miejskim.


Volvo FM Low Entry bazuje na sprawdzonym modelu Volvo FM, chociaż gdy przyjrzymy się mu bliżej zobaczymy szereg konstrukcyjnych innowacji. Obniżona i przesunięta do przodu kabina z płaską podłogą znacznie ułatwia wsiadanie i wysiadanie, co jest szczególnie przydatne w ruchliwych miastach. Te zmiany zapewniają kierowcom ergonomiczne, wygodne i efektywne miejsce pracy, a to przekłada się na większą wydajność.


Ciężarówka wyposażona w cztery baterie o łącznej pojemności 360 kWh jest zdolna do pokonania dystansu do 200 km na jednym ładowaniu. Dostępna w różnych konfiguracjach osi, w tym 4X2, 6X2, 6X4, 8X2 oraz 8X4, zapewnia elastyczność dostosowaną do specyficznych potrzeb transportowych. Silnik 330 kW gwarantuje wydajną i mocną jazdę, podczas gdy opcje ładowania – 250 kW w trybie DC i 43 kW w trybie AC – oferują szybkie i wygodne uzupełnienie energii. Rozstaw osi Volvo FM Low Entry wynosi od 3900 do 6000 mm.


Przyszłość będzie elektryczna


Volvo planuje rozpocząć sprzedaż nowego FM Low Entry w pierwszym kwartale 2024 roku. Produkcja ruszy już w drugim kwartale br. Samochód będzie dostępny w Europie, w Turcji i   Korei Południowej. Szeroki zasięg rynkowy można uznać za przejaw szwedzkiej marki do promowania elektryfikacji transportu na całym świecie.
W kontekście globalnych wysiłków na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu transportu na środowisko Volvo FM Low Entry to ważny krok naprzód. Wraz z rosnącym popytem na ciężarówki o zerowej emisji Volvo Trucks kontynuuje swoją misję dostarczania na rynek innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań transportowych, odpowiadających na potrzeby współczesnych miast i ich mieszkańców.

Komentarze

Ostatnie komentarze

Jeśli jakaś wartość jest większa niż ... 27.02.2024
Powoływanie się na WHO niszczy wiarygodność ... 27.02.2024
Maksymalna moc AC to 22 KW a nie 11 KW. 27.02.2024

Volvo EX90 Single Motor (7os)

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
8.4 sec
Prędkość maksymalna
180 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
568 km

Ostatnie pytania

Modele producenta Volvo