Tesla obniża ceny w Polsce, w końcu

Tesla po długich miesiącach zamieszania wokół swoich cen w końcu ułożyła je tak, jak tego oczekiwali klienci. Model 3 znów stał się najtańszym autem tego producenta.
Tesla obniża ceny w Polsce, w końcu - zdjęcie główne
Data publikacji: 2024-04-21
Mario

Mario

Data dodania: 2024-04-21

Nie tak dawno, bo zalewie wczoraj, w artykule o obniżkach cen aut Tesli w USA, pytałem retorycznie kiedy amerykański producent obniży nasze polskie ceny?


Otóż, nie trzeba było długo czekać (o dziwo!), bo stało się to dziś w nocy.


Potaniał drugi co do popularności samochód Tesli, czyli Model 3.

Można było tego oczekiwać bo auto od jakiegoś czasu było droższe od dużo większego Modelu Y. Co było nieco dziwne, bo firma przyzwyczaiła nas do tego że to trójka jest najtańszym pojazdem Tesli.


Popularna trójka znów najtańsza. Wróciła do tego co mieliśmy jakiś czas temu, czyli ceny wyjściowej w kwocie 194 990 zł. Model Long Range to już kwota sporo wyższa, bo 224 990 zł

Tesla obniżyła ceny tego modelu średnio o około 10 000 zł., czyli jakieś 2500$. Wydaje się to większą obniżką niż ta amerykańska z wczoraj (przypomnijmy w USA było to 2000$), ale pamiętajmy, że mimo tej obniżki trójka w Polsce jest i tak sporo droższa niż na przykład w krajach Europy Zachodniej, jak Hiszpania, czy Niemcy. W tych krajach ceny trójki to odpowiednio 176 000 zł. w Niemczech i 172 000 zł. w gorącej Hiszpanii. (i tak, uprzedzając pytanie w obydwu tych krajach są to ceny obejmujące podatek VAT, tak zwane brutto)

Jeśli spojrzeć na ceny najbliższej konkurencji Modelu 3, czyli Modelu Y, nie wiem czy nie skusiłbym się jednak na to znacznie większe auto.

Jak możecie zobaczyć na poniższej grafice, ceny Modelu Y w wersji Long Range są identyczne, jeśli chodzi o napęd na obie osie, a wersja z napędem na tył, jest aż o 10 000 zł. tańsza.

To daje do myślenia, gdyż Model Y, jest według mnie dużo bardziej praktycznym autem, i mimo, że nie jest to wersja poliftowa (wciąż czekamy na Model Y Juniper), to i tak w ostatnim roku auto zyskało sporo usprawnień. Najpierw w Chinach a później na pozostałych rynkach. jest więc znacznie lepszym pojazdem niż Modele Y z lat 2020-2022. Auto jest bardziej wydajne, ma lepsze wyciszenie, i zastosowano w nim kilka zmian, początkowo przypisywanych Modelowi Y w wersji Juniper. Oczywiście Juniper będzie na pewno znacznie lepszym samochodem, jednak tak naprawdę nie wiadomo, kiedy ujrzy on światło dzienne.


Czy to już ten moment aby wybrać Model 3 i zdecydować się na zakup? A może jednak poczekać jeszcze trochę na kolejne obniżki? Nie, nie róbcie tego, bo jeśli zastosujecie taką politykę to może się okazać, że suto o którym wielu z was marzy, kupicie na emeryturze:)

Uważam, że trzeba realizować swoje marzenia i pragnienia. Kupować auta EV , jeśli jesteśmy do tego przekonani, i cieszyć się jazdą tym autem. Nie ma na co czekać, bo życie jest za krótkie.

Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla Dodaj swój zasięg

Opinie użytkowników Tesla Model 3 Oceń ten model

10/10

Ocena ogólna

Opinie:

Jan

Data dodania: 17.12.2023
cena/możliwości =10/10

Ostatnie komentarze

Tesla Model 3

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
Prędkość maksymalna
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Tesla Model 3

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Materiały Użytkowników

Test Tesla Model 3 (wersja przedliftowa) z napędem na tył

Test Tesli Model 3 od naszej ulubionej Caroserii. Redaktor Łukasz kupił Teslę Model 3 za 156 000 brutto!! (po dopłatach i rabatach). Zobaczcie co
Kamil

W Klubie OtoEV.pl od 1 roku i 2 miesięcy

Modele producenta Tesla