FSD "Nadzorowany" już działa. Tesla wydała nową wersję i zmieniła nazwę

Tesla zdaje się być coraz bliżej opcji w pełni autonomicznej jazdy. Jej FSD właśnie zmieniło nazwę. To już nie Beta, a Nadzorowany
Fot. Beach Media  Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-04-01 Fot. Beach Media Shutterstock.com
Mario

Mario

Data dodania: 2024-04-01

Kolejna wersja weszła w życie, jesteśmy coraz bliżej pełnej autonomicznej jazdy.

Po ponad trzech latach wydaje się, że program "Beta" w pełni autonomicznej jazdy Tesli (FSD) dobiegł końca. Tesla podkreśliła tę zmianę w uwagach do wersji 2024.3.10, w których wskazano, że zaawansowany system wspomagania kierowcy, nosi obecnie nazwę FSD (Nadzorowany), nie "Beta", jak to było do tej pory. Słowo to, na dobre zniknęło z nazewnictwa wersji.

Choć jest to niewielka zmiana, sugeruje, że producent samochodów elektrycznych zyskuje coraz większą pewność, co do swojego pakietu w pełni autonomicznego prowadzenia pojazdu.


Działa i to naprawdę nieźle:


Odbiór FSD (Nadzorowany) jest jak dotąd pozytywny, a użytkownicy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zgłaszają zerowe zaangażowanie ze swojej strony w prowadzenie auta, podczas weekendowych przejażdżek. Wieloletni testerzy FSD Beta, w tym ci, którzy korzystają z zaawansowanego pakietu wspomagania kierowcy od końca października 2020 r., zauważyli, że FSD (Nadzorowana) wersja 12.3 to najbardziej wydajna, pewna i przypominająca podczas jazdy człowieka, aktualizacja, jaką Tesla wydała do tej pory. 

Jak widać opinie są bardzo pozytywne co cieszy. Może w końcu Tesla zdoła zrealizować to co obiecuje ludziom od wielu lat, jeśli chodzi o system autonomicznej jazdy jej autami.


Opinie dobre, więc trzeba szukać klientów:


Tesla koncentruje swoje wysiłki na promowaniu FSD wśród nowych i istniejących klientów. Elon Musk nakazał, aby centra dostaw Tesli zapewniały klientom jazdę testową FSD (Nadzorowaną) V12.3.1 w ramach procesu dostawy, lub jazdy próbnej. Niedawno Tesla rozpoczęła także udostępnianie miesięcznego bezpłatnego okresu próbnego FSD (Nadzorowanego) klientom w USA i Kanadzie, również tym, którzy nie kupili FSD.


Miesiąc na wypróbowanie systemu bezpłatnie, to bardzo dobra opcja i bardzo dobry ruch ze strony Tesli. 

Nic nie przekona klienta tak, jak możliwość odczucia na własnej skórze i we własnym aucie jak działa system. Może się okazać, że takie postępowanie firmy przysporzy wielu nowych klientów na produkt, znany pod nazwą Full Self Driving.

Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla

Ostatnie komentarze

Tesla Roadster I

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
3,9 s
Prędkość maksymalna
201 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
393 km
Wszystkie dane Tesla Roadster I

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla