Lucid wprowadza wiele ulepszeń do swoich aut. Zasięg realny rośnie

Rozwój technologii to coś co determinuje sukces firmy. Zrozumiał to Lucid, zmieniając swoje auta w jeszcze bardziej wydajne elektryczne pojazdy
Fot. Around the World Photos  Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-04-20 Fot. Around the World Photos Shutterstock.com
Mario

Mario

Data dodania: 2024-04-20

Widzieliście news o fatalnym pożarze jedynego auta marki Lucid w Warszawie?
To pechowe zrządzenie losu, jednak firma z USA ciągle stara się poprawiać swoje elektryczne pojazdy.

Lucid Motors zaktualizowało konfigurację Air Grand Touring, aby móc pochwalić się zaktualizowanymi wartościami zasięgu, dzięki dodaniu pompy ciepła, a także nowym technologiom zwiększającym prędkość ładowania.


Te auta były niesamowite, a teraz ma być znacznie lepiej. Czy to w ogóle możliwe?


Konfiguracja Grand Touring ma najdłuższy zasięg w ofercie Lucid Air, a producent samochodów, wciąż próbując stawić czoła wczesnym wyzwaniom związanym z rozwojem pojazdów elektrycznych (w końcu Lucid to naprawdę świeżynka, jeśli chodzi o produkcję aut w ogóle), dokłada wszelkich starań, aby podążać we właściwym kierunku.
Jedyne, co firma może zrobić, to jeszcze bardziej ulepszyć swoje pojazdy i właśnie dzięki tej aktualizacji udało się to osiągnąć.

Oto trzy ulepszenia, które Lucid wprowadził w modelu Air Grand Touring, dzięki czemu jest to jedna z najlepszych opcji w ofercie firmy:


POMPA CIEPŁA ZAPEWNIAJĄCA WYJĄTKOWY ZASIĘG:


Tesla jako pierwszy ustaliła kluczowy charakter pompy ciepła w pojazdach elektrycznych. Kiedy odkryto, że zimno ma ogromny wpływ na wydajność akumulatorów, inżynierowie z całej branży zaczęli szukać rozwiązań.
Tesla po raz pierwszy zainstalowała pompę ciepła w Modelu Y. Biorąc pod uwagę, że działa on jak „klimatyzacja wsteczna”, system pomógł złagodzić część utraty zasięgu występującej podczas jazdy w chłodniejszych warunkach, wpływając na zasięg auta w pozytywny sposób.
Air Grand Touring 2024 zapewnia teraz zasięg nawet 830 km, dzięki dodatkowej pompie ciepła, którą Lucid początkowo zainstalował w konfiguracji pojazdu Sapphire.
Pomoże to kierowcom uzyskać większy zasięg w niskich temperaturach.


WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ:


Lucid stwierdził, że ulepszył swoją zastrzeżoną konstrukcję silnika, skład chemiczny ogniw i właściwości termiczne, aby zmniejszyć energię marnowaną w postaci ciepła. Zapewni to wyższą wydajność przez dłuższy czas, umożliwiając bardziej dynamiczną jazdę.


SZYBKIE ŁADOWANIE RÓWNIEŻ PRZYSPIESZA:


Lucid ulepszył automatyczne wstępne kondycjonowanie akumulatorów, umożliwiając ich podgrzanie do optymalnej temperatury po dotarciu do stacji ładowania. Według wewnętrznych obliczeń ulepszenia wahają się od 15 do 30 procent.
Począwszy od 109 900 dolarów, konfiguracja Lucid Air Grand Touring jest jedną z najbardziej wszechstronnych w ofercie Lucid. Połączenie najdłuższego w branży zasięgu pojazdów elektrycznych z tymi ulepszeniami z pewnością zachęci niektórych kierowców do przejścia właśnie na markę Lucid.
„Air Grand Touring to nasz samochód o najdłuższym zasięgu – w rzeczywistości najdłuższy dostępny obecnie zasięg pojazdu elektrycznego na rynku – i jest teraz dodatkowo zoptymalizowany dzięki wielu udoskonaleniom układu napędowego, w tym pompie ciepła” – powiedział dyrektor generalny i dyrektor techniczny Lucid Group, Peter Rawlison .


„Air Grand Touring utrzymał szacunkowy zasięg 830 km, osiągając go pomimo bardziej rygorystycznych testów EPA. Co ważniejsze, auto zapewnia większy zasięg i wydajność w szerszym zakresie codziennych, rzeczywistych warunków, i trudniejszym i bardziej wymagającym teście EPA, który został zmieniony, aby wyniki bardziej przystawały do rzeczywistości i aby nie były bujaniem w obłokach, jak to jeszcze do niedawna miało miejsce, a do dziś ma miejsce na przykład w Chinach. Tamtejsza norma jest po prostu śmieszna i od razu na wstępie trzeba odjąć 35% obiecywanego zasięgu aby wyszło nam to co jest w stanie osiągnąć auto w rzeczywistych warunkach.

Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Lucid Dodaj swój zasięg

Ostatnie komentarze

Lucid Air Sapphire

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
2
Prędkość maksymalna
320 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Lucid Air Sapphire

Ostatnie pytania

Modele producenta Lucid