Model 3 Performance i jego oficjalny zasięg według amerykańskiej EPA

Wersja Performance najnowszej odsłony Modelu 3 nie była jeszcze do tej pory oceniona pod względem zasięgu przez amerykańską agencję EPA, która to cieszy się opinią najostrzej oceniającej zasięgi aut elektrycznych agencji, spośród chyba wszystkich na świecie
Fot. T. Schneider Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-05-22 Fot. T. Schneider Shutterstock.com
Nie tylko Ty czekasz na nowego Y 23.05.2024

MM

Data dodania: 2024-05-22

Górski Pałacyk Noclegi

EPA to norma i amerykańska agencja. Norma, która według mnie liczy się najbardziej i jest najbliższa rzeczywistemu zasięgowi aut elektrycznych.
Czym jest agencja, która kojarzy się większości ludzi z normą określającą zasięgi aut? „The Environmental Protection Agency”, Agencja Ochrony Środowiska – agencja federalna Stanów Zjednoczonych, działająca w celu ochrony zdrowia ludzkiego oraz środowiska naturalnego. EPA rozpoczęła działalność 2 grudnia 1970 roku, powołana przez prezydenta Richarda Nixona. 


Znamy już zasięg EPA


Agencja ta ma wiele zadań, ale dziś interesuje nas jej zdanie na temat zasięgu najnowszej Tesli Model 3 Performance.

Wyczynowy napęd na wszystkie koła (AWD) Tesli Model 3 uzyskał oficjalne szacunki EPA na 303 mile (około 485 km) w Stanach Zjednoczonych. 


Cenowa huśtawka trwa


Tesla  podniosła niedawno cenę Modelu 3 Performance AWD  o 1000 dolarów z 53 990 dolarów do 54 990 dolarów. Tesla Model 3 Performance została pierwotnie  wypuszczona na rynek w kwietniu 2024 r. w cenie zaczynającej się od 52 990 dolarów. Zatem w krótkim okresie czasu mieliśmy już dwie podwyżki cen tego auta.
Tesla Model 3 Performance jest dostępna w wersji z obejmującą specjalnie wykonaną konstrukcję, napęd na wszystkie koła z wydajną jednostką napędową, sportowe fotele, adaptacyjne zawieszenie, 20-calowe kute koła i tryb Track Mode V3. 

Wariant Performance osiąga prędkość maksymalną 260 km/h i przyspiesza od 0 do 60 mil/h w 2,9 sekundy. 



Klienci mogą także nabyć funkcję w pełni autonomicznej jazdy Tesli (FSD) za dodatkowe 8000 dolarów. Tesla FSD jest wyposażona w funkcję nawigacji na autopilocie, automatyczną zmianę pasa ruchu, automatyczne parkowanie, inteligentne przywołanie, automatyczne sterowanie na ulicach miast oraz kontrolę sygnalizacji świetlnej i znaków stopu. Niestety u nas w Europie opcje te w większości nie działają albo zbyt dobrze albo w ogóle.

Komentarze (2)

0/10
 • Kazek
  odpowiedz

  Szkoda że ma stare baterie bo bym już zmawiał a tak to czekam na nowego Y

  • Max

   Nie tylko Ty czekasz na nowego Y

Autor

MM

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla Dodaj swój zasięg

Opinie użytkowników Tesla Model 3 Oceń ten model

10/10

Ocena ogólna

Opinie:

Jan

Data dodania: 17.12.2023
cena/możliwości =10/10

Tesla Model 3

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
Prędkość maksymalna
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Tesla Model 3

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Materiały Użytkowników

Test Tesla Model 3 (wersja przedliftowa) z napędem na tył

Test Tesli Model 3 od naszej ulubionej Caroserii. Redaktor Łukasz kupił Teslę Model 3 za 156 000 brutto!! (po dopłatach i rabatach). Zobaczcie co
Kamil

W Klubie OtoEV.pl od 1 roku i 2 miesięcy

Modele producenta Tesla