Tesla Full Self Driving - kolejna odsłona

Tesla to firma która działa ciągle, 24 godziny na dobę, potrafiąc wysłać nam oprogramowanie w nowej wersji nawet wtedy kiedy śpimy. Ulepszenia nie czekają nigdy na nowy rocznik, czy model auta. Trafiają do nas natychmiast po tym, jak zostaną ukończone
Fot. Brian Gallegos  Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-05-14 Fot. Brian Gallegos Shutterstock.com
Mario

Mario

Data dodania: 2024-05-14

Wraz z   nadchodzącą wiosenną aktualizacją i FSD V12.4, Elon Musk poinformował, że wkrótce pojawi się inteligentne przywoływanie i parkowanie (Autopark), wraz z kilkoma innymi aktualizacjami. Chodzi o system automatycznego parkowania oparty na Tesla Vision.


FSD automatycznie zaparkuje w miejscu docelowym:


W wersji FSD 12.3.6, która obejmuje teraz nowy system Autopark, oparty na technologii Vision dla pojazdów wyposażonych w czujniki ultradźwiękowe, użytkownicy muszą ręcznie wyszukiwać i wybierać miejsce parkingowe, jeśli chcą korzystać z funkcji Autopark. Jednak zgodnie z postem Muska, FSD automatycznie przejdzie w tryb automatycznego parkowania po przybyciu na miejsce. Zasadniczo połączy to obecne możliwości FSD z funkcją Autopark i doda możliwość poruszania się pojazdu po parkingu w poszukiwaniu wolnego miejsca. Po jego znalezieniu nasza Tesla sama, bez naszego udziału zaparkuje na wolnym znalezionym przez siebie miejscu.


Już wkrótce „Autopark Banish”


Inteligentniejszy system Summon and Banish Autopark z możliwością wysyłania samochodu na miejsce parkingowe i z powrotem bez nikogo w samochodzie, będzie wkrótce dostępny, zgodnie z niedawnym postem Muska na X. 


Oczekuje się, że Banish Autopark, wcześniej znany jako  Reverse Summon , będzie obejmował różne opcje parkowania, takie jak „najbliżej drzwi”, „w pobliżu zwrotu wózka” lub „na końcu parkingu”.

Opcja ta pozwoliłaby na pozostawienie właściciela auta przy wejściu do danego miejsca, a pojazd automatycznie znalazłby miejsce parkingowe, a następnie sam zaparkował. 


Przynajmniej taka jest wizja Tesli, o czym mówił już wcześniej Musk. Nie jest jasne, czy funkcja Banish Autopark rzeczywiście będzie obejmować wszystkie te możliwości w wersji numer 1, czy też Tesla będzie powoli dodawać do niej więcej funkcji w miarę upływu czasu i wypuszczania kolejnych wersji. 


Tradycyjnie Tesla opiera się na tym, co już ma. Tesla jako pierwsza wypuściła Summon, który pozwalał pojazdowi poruszać się tylko do przodu lub do tyłu po linii prostej. Następnie Tesla wypuściła Inteligentne Przywołanie, które umożliwiło pojazdowi poruszanie się w stronę celu, pokonując przeszkody na drodze, a wkrótce będziemy mieli jeszcze bardziej wydajną wersję Inteligentnego Przywołania.


Ciągle coś nowego


Jak widać Tesla ciągle ulepsza swoje oprogramowanie. Okazuje się, że nie jest to proces zbyt szybki, ale nikt nie twierdził, że tak skomplikowane operacje, jak jazda po parkingu między innymi autami, czy parkowanie w ciasnych miejscach jest proste. Z punktu widzenia oprogramowania które ma w sposób bezpieczny poprowadzić naszą teslę przez wszystkie te przeszkody, jest to bardzo skomplikowane i na pewno ni łatwe.

Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla Dodaj swój zasięg

Ostatnie komentarze

Tesla Model Y Long Range RWD

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
5,9 sec
Prędkość maksymalna
217 km/h
Zasięg oficjalny (WLTP)
600 km

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Modele producenta Tesla