Tesla obniża ceny swoich aut w USA, kiedy u nas?

Tesla walczy o zwiększenie swojej sprzedaży właściwie zawsze w jeden sposób. Jest nim obniżanie cen swoich pojazdów
Fot. Jonathan Weiss  Shutterstock.com
Data publikacji: 2024-04-20 Fot. Jonathan Weiss Shutterstock.com
Mario

Mario

Data dodania: 2024-04-20

Tesla obniża ceny swoich aut w USA.


Tesla wprowadziła szereg zmian, jeśli chodzi o ceny dla Modelu S, Modelu X i Modelu Y. 

Dzięki tym obniżkom, dwa flagowe pojazdy i najlepiej sprzedający się samochód Tesli na świecie, stały się nieco bardziej przystępne dla konsumentów. 


Tylko jedno auto nie tanieje:


Ostatnia runda obniżek cen nie miała wpływu na nową Teslę Model 3 (Highland), która została wprowadzona na rynek w Stanach Zjednoczonych w styczniu ubiegłego roku. Jej ceny się nie zmieniły, jednak reszta...
Cena sedana Model S została obniżona o 2000 dolarów. 
Teraz więc ceny flagowego, w pełni elektrycznego sedana premium zaczynają się od 72 990 dolarów za wersję z napędem na wszystkie koła (AWD) i 87 990 dolarów za topowy Model S Plaid. Wcześniej ceny obu wariantów zaczynały się odpowiednio od 74 990 dolarów i 89 990 dolarów.


Inny flagowy pojazd Tesli, SUV Model X, również otrzymał obniżkę ceny o 2000 dolarów. Po obniżce ceny Model X Long Range AWD zaczyna się teraz od 77 990 USD, a Model X Plaid od 92 990 USD. Ceny obu wersji wynosiły wcześniej odpowiednio 79 990 i 94 990 dolarów. Co ciekawe, model X Dual Motor AWD kwalifikuje się do federalnych ulg podatkowych, więc klienci mogą nabyć pojazd za 70 490 dolarów po ich zastosowaniu.


Model Y nie był drogi w USA, ale teraz będzie jeszcze tańszy:


Crossover Tesla Model Y również otrzymał korektę ceny o 2000 dolarów. Po obniżce, cena Modelu Y z napędem na tylne koła (RWD) zaczyna się teraz od 42 990 USD, zaś napęd na wszystkie koła Model Y Long Range Dual Motor AWD zaczyna się od 47 990 USD, a Model Y Performance zaczyna się od 51 490 USD. 


Przed ostatnimi zmianami cen, Model Y RWD zaczynał się od 44 990 USD, Model Y Long Range Dual Motor AWD od 49 990 USD, a Model Y Performance od 53 490 USD .

Tesla Model Y, podobnie jak Model X z podwójnym silnikiem AWD, kwalifikuje się do zachęty IRA w wysokości 7500 dolarów. Amerykanie to szczęściarze z tymi dopłatami.


Po amerykańskich dopłatach/ulgach ceny Tesli są kosmicznie niskie:


7500 dolarów to nie jedyna dopłata/ulga, z której może skorzystać amerykański konsument. 
Po zastosowaniu tylko federalnej ulgi podatkowej koszt Modelu Y RWD spada do bardzo przystępnych 35 490 dolarów. Koszt modelu Y Long Range Dual Motor AWD spada do 40 490 dolarów, a koszt Modelu Y Performance spada do 43 990 dolarów przed opcjami dodatkowymi. 
Czas pokaże, czy ta kolejna fala obniżki cen Tesli skutecznie zwiększy liczbę zamówień na Model S, Model X i Model Y.


Obniżka ceny czy finansowanie 0%, co jest lepsze?


Może jednak lepiej pójść w ślady Tesla China, która to zastosowała zerowe oprocentowanie, jeśli chodzi o zakupy rozłożone na miesięczne płatności. Sama obniżka kwoty o 2000 USD, może nie wystarczyć. Gro aut Tesli jest kupowana właśnie w opcji leasingu, i to jest zdecydowanie najpopularniejsza opcja zakupu aut tej marki.

Jeśli więc na przykład (choć to mało prawdopodobne) Tesla zaproponowałaby polskiemu klientowi opcję finansowania 0%, mielibyśmy w kraju wysyp zamówień na auta Tesli.
Jednak w naszych warunkach finansowych, gdzie banki proponują nam kredyty na 15% w skali roku nic takiego z całą pewnością się nie stanie.

Komentarze

0/10

Autor

Mario

Mario

Wielbiciel nowych technologii. Szczególnie interesuje się Teslą czy SpaceX, oraz innymi firmami związanymi z Elonem Muskiem. Pisze i publikuje artykuły i posty głównie na łamach TeslaKlubPolska, a także dla serwisu otoev.pl Współpracuje bezpośrednio z Teslą, starając się przybliżyć i pokazać te właśnie auta elektryczne z jak najlepszej strony. Uświadamia i szkoli w zakresie elektromobilności.

NOWOŚĆ! Realne raporty użytkowników Tesla Dodaj swój zasięg

Opinie użytkowników Tesla Model 3 Oceń ten model

10/10

Ocena ogólna

Opinie:

Jan

Data dodania: 17.12.2023
cena/możliwości =10/10

Ostatnie komentarze

Tesla Model 3

Dane techniczne:

Oceń model
Przyspieszenie 0-100 km/h
Prędkość maksymalna
Zasięg oficjalny (WLTP)
Wszystkie dane Tesla Model 3

Ostatnie pytania Zadaj pytanie

Materiały Użytkowników

Test Tesla Model 3 (wersja przedliftowa) z napędem na tył

Test Tesli Model 3 od naszej ulubionej Caroserii. Redaktor Łukasz kupił Teslę Model 3 za 156 000 brutto!! (po dopłatach i rabatach). Zobaczcie co
Kamil

W Klubie OtoEV.pl od 1 roku i 2 miesięcy

Modele producenta Tesla